Kontakt

Find sekretariatet her:

H.C. Andersen Festivals

Vestergade 67, 1. sal (indgang ved nr. 69)

5000 Odense C

mail@hcafestivals.dk

Tlf.: 22 96 82 20

 

CVR-nr.: 34568723

Spørgsmål vedr. billetkøb

Har du spørgsmål vedr. billetkøb så henviser vi til festivalens billetudbyder, Billetten. 

Telefon: 70 20 20 96

Mail: info@billetten.dk

Åbningstider:

Mandag, Onsdag og Torsdag kl. 10.00 – 16.00
Tirsdag og Fredag kl. 10.00 - 15.00

 

Ønsker du at købe en handicapbillet med gratis ledsagerbillet, så skal dette også ske via Billetten.

 

Carl Nielsen Festival

Har du spørgsmål til Carl Nielsen Festivalen, herunder også spørgsmål vedr. billetkøb, så kan de kontaktes på en af følgende e-mails:

Georgina Mongaya Høgsholm - gmh@nordicartistsmanagement.com
Neel Teilmann - net@nordicartistsmanagement.com

Ledelse

Peter Bøgholm

Peter Bøgholm

Festivaldirektør

Program og aktør

Birgit Christiansen

Birgit Christiansen

Program- og fundraisingchef

+45 25 70 08 85
birgit@hcafestivals.dk 

Produktion

Pernille Mathiasen

Pernille Mathiasen

Produktionschef

+45 61 51 51 55
pernille@hcafestivals.dk 

Anne Ammitzbøll Rasmussen

Anne Ammitzbøll Rasmussen

Projektchef - Odense Blomsterfestival

+45 30 63 59 50
anne@hcafestivals.dk

Sponsorater

Sponsorteam

Sponsorteam

Sponsorteam - hovednummer

+45 69 13 59 99
sponsor@hcafestivals.dk 

Kim Grandjean Mathiassen

Kim Grandjean Mathiassen

Sponsor- og hospitalitychef

+45 26 37 37 31
kim@hcafestivals.dk 

Isabel Mosgaard

Isabel Mosgaard

Sponsor- og hospitalitykoordinator

+45 93 40 75 57
isabel@hcafestivals.dk 

Janni Duus Hansen

Janni Duus Hansen

Sponsor- og hospitalitykoordinator

+45 92 15 34 39
b2b@hcafestivals.dk 

Jakob Fischer

Jakob Fischer

Salgschef

+45 60 51 25 17
jakob@hcafestivals.dk

Marketing og kommunikation

Rikke From Larsen

Rikke From Larsen

Marketing- og kommunikationschef

+45 22 84 08 85
rikke@hcafestivals.dk 

Rikke Eliasen

Rikke Eliasen

Direktionssekretær og Digital Media Manager

+45 23 87 08 87
re@hcafestivals.dk 

Økonomi

Anja Hemrich

Anja Hemrich

Økonomiansvarlig

+45 30 20 19 99
anja@hcafestivals.dk 

Frivilligkoordinering

Mette Nordland Westergaard (på barsel)

Mette Nordland Westergaard (på barsel)

Frivilligkoordinator

+45 30 14 92 99
mette@hcafestivals.dk 

Karina Gerrild Rasmussen

Karina Gerrild Rasmussen

Frivilligkoordinator - Kongens Have

+45 21 45 72 34
karina@hcafestivals.dk

Sabrina Østergaard Rasmussen

Sabrina Østergaard Rasmussen

Frivilligkoordinator (barselsvikar)

+45 30 14 24 32
frivillig@hcafestivals.dk