Kontakt

Find sekretariatet her:

H.C. Andersen Festivals

Vestergade 67, 1. sal (indgang ved nr. 69)

5000 Odense C

mail@hcafestivals.dk

Tlf.: 22 96 82 20

 

CVR-nr.: 34568723

Spørgsmål vedr. billetkøb

Har du spørgsmål vedr. billetkøb så henviser vi til festivalens billetudbyder, Billetten. 

Telefon: 70 20 20 96

Mail: info@billetten.dk

Åbningstider:

Mandag kl. 10.00 – 16.00
Tirsdag - Fredag kl. 10.00 - 14.00

 

Ønsker du at købe en handicapbillet med gratis ledsagerbillet, så skal dette også ske via Billetten.

Ledelse

Peter Bøgholm

Peter Bøgholm

Festivalsdirektør

Program og aktør

Birgit Christiansen

Birgit Christiansen

Program- og fundraisingchef

+45 25 70 08 85
birgit@hcafestivals.dk 

Produktion

Pernille Mathiasen

Pernille Mathiasen

Produktionschef

+45 61 51 51 55
pernille@hcafestivals.dk 

Sponsorater

Sponsorteam

Sponsorteam

Sponsorteam - hovednummer

+45 69 13 59 99
sponsor@hcafestivals.dk 

Kim Grandjean Mathiassen

Kim Grandjean Mathiassen

Sponsor- og hospitalitychef

+45 26 37 37 31
kim@hcafestivals.dk 

Isabel Mosgaard

Isabel Mosgaard

Sponsor- og hospitalitykoordinator

+45 93 40 75 57
isabel@hcafestivals.dk 

Janni Duus Hansen

Janni Duus Hansen

Sponsor- og hospitalitykoordinator

+45 92 15 34 39
b2b@hcafestivals.dk 

Tina Margrethe Jørgensen

Tina Margrethe Jørgensen

Salgskoordinator

+45 92 82 69 22
tina@hcafestivals.dk 

Marketing og kommunikation

Rikke From Larsen

Rikke From Larsen

Marketing- og kommunikationschef

+45 22 84 08 85
rikke@hcafestivals.dk 

Rikke Eliasen

Rikke Eliasen

Digital Media Manager & PA

+45 23 87 08 87
re@hcafestivals.dk 

Økonomi

Anja Hemrich

Anja Hemrich

Økonomiansvarlig

+45 30 20 19 99
anja@hcafestivals.dk 

Frivilligkoordinering

Mette Nordland Westergaard

Mette Nordland Westergaard

Frivilligkoordinator

+45 30 14 92 99
mette@hcafestivals.dk