Kontakt

Find sekretariatet her:

H.C. Andersen Festivals

Vestergade 67, 1. sal (indgang ved nr. 69)

5000 Odense C

mail@hcafestivals.dk

Tlf.: 22 96 82 20

 

CVR-nr.: 34568723

Ledelse

Peter Bøgholm

Peter Bøgholm

Festivalsdirektør

Program og aktør

Birgit Christiansen

Birgit Christiansen

Program- og fundrasingchef

+45 25 70 08 85
birgit@hcafestivals.dk 

Produktion

Pernille Mathiasen

Pernille Mathiasen

Produktionschef

+45 61 51 51 55
pernille@hcafestivals.dk 

Sponsorater

Sponsorteam

Sponsorteam

Sponsorteam - hovednummer

+45 69 13 59 99
sponsor@hcafestivals.dk 

Kim Grandjean Mathiassen

Kim Grandjean Mathiassen

Sponsor- og hospitalitychef

+45 26 37 37 31
kim@hcafestivals.dk 

Isabel Mosgaard (på barsel)

Isabel Mosgaard (på barsel)

Sponsor- og hospitalitykoordinator

+45 93 40 75 57
isabel@hcafestivals.dk 

Janni Duus Hansen

Janni Duus Hansen

Sponsor- og hospitalitykoordinator

+45 92 15 34 39
b2b@hcafestivals.dk 

Marketing og kommunikation

Rikke From Larsen

Rikke From Larsen

Marketing- og kommunikationschef

+45 22 84 08 85
rikke@hcafestivals.dk 

Rikke Eliasen (på barsel)

Rikke Eliasen (på barsel)

Digital Media Manager & PA

+45 23 87 08 87
re@hcafestivals.dk 

Mette Nordland Westergaard

Mette Nordland Westergaard

PA for direktør

+45 30 14 92 99
pa@hcafestivals.dk 

Økonomi

Anni Møller Andersen

Anni Møller Andersen

Økonomiansvarlig

+45 23 90 95 58
anni@hcafestivals.dk