Kontakt

Find sekretariatet her:

H.C. Andersen Festivals

Vestergade 67, 1. sal (indgang ved nr. 69)

5000 Odense C

mail@hcafestivals.dk

Tlf.: 22 96 82 20

 

CVR-nr.: 34568723

Spørgsmål vedr. billetkøb

Har du spørgsmål vedr. billetkøb så henviser vi til festivalens billetudbyder, Billetten. 

Telefon: 70 20 20 96

Mail: info@billetten.dk

Åbningstider:

Mandag, Onsdag og Torsdag kl. 10.00 – 16.00
Tirsdag og Fredag kl. 10.00 - 15.00

 

Ønsker du at købe en billet med en tilhørende gratis ledsagerbillet, så kan du gøre dette direkte via vores billetsystem eller gennem festivalens billetudbyder, Billetten.

Ledelse

Peter Bøgholm

Peter Bøgholm

Festivaldirektør

Program og aktør

Birgit Christiansen

Birgit Christiansen

Program- og fundraisingchef

+45 25 70 08 85
birgit@hcafestivals.dk 

Julie Vilstrup Poulsen

Julie Vilstrup Poulsen

Administrativ assistent

+45 22 96 82 20
skole@hcafestivals.dk 

Produktion

Pernille Mathiasen (på barsel)

Pernille Mathiasen (på barsel)

Produktionschef

+45 61 51 51 55
pernille@hcafestivals.dk 

Anne Ammitzbøll Rasmussen

Anne Ammitzbøll Rasmussen

Projektchef - Odense Blomsterfestival

+45 30 63 59 50
anne@hcafestivals.dk

Sarah Rysgaard Jensen

Sarah Rysgaard Jensen

Produktionschef (barselsvikar)

+45 30 14 12 83
sarah@hcafestivals.dk

Sponsorater

Sponsorteam

Sponsorteam

Sponsorteam - hovednummer

+45 69 13 59 99
sponsor@hcafestivals.dk 

Kim Grandjean Mathiassen

Kim Grandjean Mathiassen

Sponsor- og hospitalitychef

+45 26 37 37 31
kim@hcafestivals.dk 

Isabel Mosgaard

Isabel Mosgaard

Sponsor- og hospitalitykoordinator

+45 93 40 75 57
isabel@hcafestivals.dk 

Janni Duus Hansen

Janni Duus Hansen

Sponsor- og hospitalitykoordinator

+45 92 15 34 39
b2b@hcafestivals.dk 

Jakob Fischer

Jakob Fischer

Salgschef

+45 60 51 25 17
jakob@hcafestivals.dk

Marketing og kommunikation

Rikke From Larsen

Rikke From Larsen

Marketing- og kommunikationschef

+45 22 84 08 85
rikke@hcafestivals.dk 

Rikke Eliasen

Rikke Eliasen

Direktionssekretær og Digital Media Manager

+45 23 87 08 87
re@hcafestivals.dk 

Økonomi

Anja Hemrich

Anja Hemrich

Økonomiansvarlig

+45 30 20 19 99
anja@hcafestivals.dk 

Frivilligkoordinering

Mette Nordland Westergaard (på barsel)

Mette Nordland Westergaard (på barsel)

Frivilligkoordinator

+45 30 14 92 99
mette@hcafestivals.dk 

Karina Gerrild Rasmussen

Karina Gerrild Rasmussen

Frivilligkoordinator - Kongens Have

+45 21 45 72 34
karina@hcafestivals.dk

Sabrina Østergaard Rasmussen

Sabrina Østergaard Rasmussen

Frivilligkoordinator (barselsvikar)

+45 30 14 24 32
frivillig@hcafestivals.dk