Kontakt

 

Find sekretariatet her:

H.C. Andersen Festivals
Vintapperstræde 2, 2. sal
5000 Odense C

mail@hcafestivals.dk
Tlf.: 22 96 82 20

CVR-nr.: 34568723

Direktør

Peter Bøgholm

Festivaldirektør

40 54 22 32

peter@hcafestivals.dk

Program og aktør

Birgit Christiansen

Koordinator og programredaktør

25 70 08 85

birgit@hcafestivals.dk

Anne Løvendahl

Assisterende koordinator

22 96 82 20

mail@hcafestivals.dk

Produktion

Pernille Mathiasen

Produktionschef

61 51 51 55

pernille@hcafestivals.dk

Barbod Rezai

Assisterende venue manager

81 72 16 23

venue@hcafestivals.dk

Mikkel Hammershøj Marcussen

Assisterende koordinator til produktion

81 72 38 93

koordinator@hcafestivals.dk

Jonas Thorhauge Thomsen

Assisterende venue manager

81 72 15 98

venue@hcafestivals.dk

Jonas Guldfeldt

Assisterende koordinator til produktion

81 72 30 74

koordinator@hcafestivals.dk

Nina Hjort Sørensen

Assisterende koordinator til aktørmanagement

81 72 36 19

aktor@hcafestivals.dk

Mads Nolting Kristensen

Lager- og logistikkoordinator

81 72 16 25

lager@hcafestivals.dk

Sponsorater

Kim Grandjean Mathiassen

Sponsor- og hospitalitychef

26 37 37 31

kim@hcafestivals.dk

Birgitte Mølgård

Projektleder

81 72 29 22

birgitte@hcafestivals.dk

Isabel Mosgaard

Projekt- og hospitalitykoordinator

81 72 30 82

sponsor@hcafestivals.dk

Joachim Frandsen

Assisterende sponsorkoordinator

81 72 52 67

b2b@hcafestivals.dk

Kaya Nielsen

Assisterende projekt- og hospitalitykoordinator

81 72 30 85

business@hcafestivals.dk

Kerim Katica

Assisterende sponsorkoordinator

81 72 16 27

firma@hcafestivals.dk

Marketing og kommunikation

Rikke From Larsen

Marketingchef

22 84 08 85

rikke@hcafestivals.dk

Rikke Eliasen

Digital Media Manager & PA

23 87 08 87

re@hcafestivals.dk

Louise Natazja Hansen

Marketingassistent

81 72 30 25

marketing@hcafestivals.dk

Sofie Søholm Knudsen

Grafisk assistent

22 96 82 20

grafiker@hcafestivals.dk

Astrid Bo Schack Hansen

Kommunikationsmedarbejder

81 72 30 83

kommunikation@hcafestivals.dk

Nanna Christoffersen

Grafisk assistent

22 96 82 20

grafiker@hcafestivals.dk

Frivillig koordinering

Sanne Juel Egelund

Frivilligkoordinator

81 72 30 81

frivillig@hcafestivals.dk

Winnie Larsen

Frivilligassistent

81 72 36 31

frivillig@hcafestivals.dk

Økonomi

Ingelise Gustavsen

Mads Alfast

Assisterende revenue controller

30 42 51 60

finance@hcafestivals.dk

Armin Hajdarovic

Assisterende revenue controller

30 72 48 33

finance@hcafestivals.dk

Presse

Presse

Presse

61 73 26 20

presse@hcafestivals.dk