Kontakt

 

Find sekretariatet her:

H.C. Andersen Festivals
Vestergade 67, 1. sal (indgang ved nr. 69)
5000 Odense C

mail@hcafestivals.dk
Tlf.: 22 96 82 20

CVR-nr.: 34568723

Ledelse

Peter Bøgholm

Festivaldirektør

Program og aktør

Birgit Christiansen

Program- og fundraisingchef

25 70 08 85

birgit@hcafestivals.dk

Tine Sloth Bækgaard

Studentermedhjælper

22 96 82 20

mail@hcafestivals.dk

Produktion

Pernille Mathiasen

Produktionschef

61 51 51 55

pernille@hcafestivals.dk

Rune Leerbek Rasmussen

Produktionsassistent

71 92 99 21

koordinator@hcafestivals.dk

Jonas Thorhauge Thomsen

Assisterende koordinator til aktørmanagement

23 90 53 13

aktor@hcafestivals.dk

Sponsorater

Sponsorteam

Sponsorteam - hovednummer

69 13 59 99

Kim Grandjean Mathiassen (på barsel)

Sponsor- og hospitalitychef

26 37 37 31

kim@hcafestivals.dk

Isabel Mosgaard

Sponsor- og hospitalitykoordinator

93 40 75 57

isabel@hcafestivals.dk

Janni Duus Hansen

Sponsor- og hospitalitykoordinator

92 15 34 39

b2b@hcafestivals.dk

Marketing og kommunikation

Rikke From Larsen

Marketingchef

22 84 08 85

rikke@hcafestivals.dk

Rikke Eliasen

Digital Media Manager & PA

23 87 08 87

re@hcafestivals.dk

Sofie Søholm Knudsen (på skole)

Mediegrafikerelev

22 96 82 20

sofie@hcafestivals.dk

Louise Skovgaard Jensen

Marketingassistent

marketing@hcafestivals.dk

Stine Sejr

Grafisk assistent

22 96 82 20

grafiker@hcafestivals.dk

Cecilie Poulsen

Marketingassistent

22 96 82 20

pr@hcafestivals.dk

Økonomi

Anni Møller Andersen

Økonomiansvarlig

23 90 95 58

anni@hcafestivals.dk

Mads Alfast

Billetkoordinator

30 42 51 60

mads@hcafestivals.dk

Frivillig koordinering

Nicolai Kehling

Frivilligkoordinator

23 91 60 03

nicolai@hcafestivals.dk