Kontakt

 

Find sekretariatet her:

H.C. Andersen Festivals
Vestergade 67, 1. sal (indgang ved nr. 69)
5000 Odense C

mail@hcafestivals.dk
Tlf.: 22 96 82 20

CVR-nr.: 34568723

Ledelse

Peter Bøgholm

Festivaldirektør

40 54 22 32

peter@hcafestivals.dk

Karin Buhl Slæggerup

Sekretariats- og Udviklingschef

20 43 72 54

karin@hcafestivals.dk

Program og aktør

Birgit Christiansen

Koordinator og programredaktør

25 70 08 85

birgit@hcafestivals.dk

Natasja Skov Christensen

Assisterende koordinator

22 96 82 20

mail@hcafestivals.dk

Produktion

Pernille Mathiasen

Produktionschef

61 51 51 55

pernille@hcafestivals.dk

Sponsorater

Sponsorteam

Sponsorteam - hovednummer

69 13 59 99

Kim Grandjean Mathiassen

Sponsor- og hospitalitychef

26 37 37 31

kim@hcafestivals.dk

Birgitte Mølgård

Sponsor- og hospitalitykonsulent

81 72 29 22

birgitte@hcafestivals.dk

Isabel Mosgaard

Sponsor- og hospitalitykoordinator

93 40 75 57

isabel@hcafestivals.dk

Marketing og kommunikation

Rikke From Larsen

Marketingchef

22 84 08 85

rikke@hcafestivals.dk

Rikke Eliasen

Digital Media Manager & PA

23 87 08 87

re@hcafestivals.dk

Mette Marie Jensen

PR- og kommunikationsassistent

71 92 99 16

kommunikation@hcafestivals.dk

Økonomi

Ingelise Gustavsen

Mads Alfast

Billetkoordinator

30 42 51 60

mads@hcafestivals.dk