Kontakt

 

Find sekretariatet her:

H.C. Andersen Festivals
Vestergade 67, 1. sal (indgang ved nr. 69)
5000 Odense C

mail@hcafestivals.dk
Tlf.: 22 96 82 20

CVR-nr.: 34568723

Ledelse

Peter Bøgholm

Festivaldirektør

Program og aktør

Birgit Christiansen

Koordinator og programredaktør

25 70 08 85

birgit@hcafestivals.dk

Lauma Zvaigznīte

Udviklingsassistent

sekretariat@hcafestivals.dk

Sophia Herlufsen

Assisterende koordinator til programredaktør

skole@hcafestivals.dk

Produktion

Pernille Mathiasen

Produktionschef

61 51 51 55

pernille@hcafestivals.dk

Rune Leerbek

Produktionsassistent

koordinator@hcafestivals.dk

Sponsorater

Sponsorteam

Sponsorteam - hovednummer

69 13 59 99

Kim Grandjean Mathiassen

Sponsor- og hospitalitychef

26 37 37 31

kim@hcafestivals.dk

Birgitte Mølgård

Sponsor- og salgskonsulent

81 72 29 22

birgitte@hcafestivals.dk

Isabel Mosgaard

Sponsor- og hospitalitykoordinator

93 40 75 57

isabel@hcafestivals.dk

Anna Borgtoft

Assisterende sponsor- og hospitalitykoordinator

71 92 99 08

business@hcafestivals.dk

Bo Nissen

Assisterende sponsor- og hospitalitykoordinator

71 92 99 08

firma@hcafestivals.dk

Marketing og kommunikation

Rikke From Larsen

Marketingchef

22 84 08 85

rikke@hcafestivals.dk

Rikke Eliasen

Digital Media Manager & PA

23 87 08 87

re@hcafestivals.dk

Sofie Søholm Knudsen

Mediegrafikerelev

22 96 82 20

sofie@hcafestivals.dk

Caroline Hammerich

Marketingassistent

71 92 99 08

marketing@hcafestivals.dk

Karina Graulund

Grafisk assistent

grafiker@hcafestivals.dk

Lisa Kristensen

PR- og kommunikationsassistent

kommunikation@hcafestivals.dk

Økonomi

Ingelise Gustavsen

Mads Alfast

Billetkoordinator

30 42 51 60

mads@hcafestivals.dk